oyun

Galiba oyunseverler şu sıralar çifte bayram yapıyor.  Bir yandan kurban bayramı, bir yandan da yepyeni harika oyunların duyurularıyla şirketler biz oyunseverleri heyecanlandırıyor. Ünlü oyun yapım şirketi BioWare'in uzun süredir üzerinde çalıştığı oyun ise nihayet gözüktü!

 

Sonrasında ise BioWare, resmi Twitter hesabı üzerinden yukarıdaki barkodun resmini yayınladı. Bu barkoddaki şifreyi çözen RockPaperShotgun ise, barkod hakkındaki bilgileri bir haberde yayınladı. Siteye göre bu barkod, 55.845 sayısını gösteriyor. 55.845 sayısı ise, demirin atom ağırlığı. 

RockPaperShotgun sitesi ise, demiri çeliğe benzeterek çeliğin İngilizcesi 'Steel' kelimesini hatırlattı. Bu kelimeden ise akıllara, BioWare'in 1996'daki yapımı Shattered Steel geldi.

BioWare'in yayınladığı ikinci barkod ise, -128.5 Fahrenheit'i gösteriyor. Bu değer, Dünya üzerinde ölçülmüş olan en düşük sıcaklığın değeri. Bu değer, 1983'de Antartika'da, Vastok'da ölçülmüş. 'Vastok' adı ise, Mass Effect 1'deki bir uzay gemimizin adıydı. Aynı zamanda bu soğukluğun, bir çeliğin kırılması için yeterli olacağı da düşünülüyor. Kırılmanın İngilizce anlamının ise "Shatter" olması, bütün ipuçlarını çözüyor.

Kısacası BioWare, yine gizem dolu bir oyunuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor...  Ancak verilen ipuçlarına bakarsak ya Shattered Steel 2 ya da Mass Effect 3 karşımıza çıkacak. Her zaman olduğu gibi, resmi duyuruya kadar beklemek en iyisi... 

İşte BioWare'in VGA 2010 için yayınladığı video;

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !